Zapraszamy do udziału w wykładzie on-line pt. "Rośliny ruderalne w mieście".

Tematem będą rośliny zasiedlające podłoża zmienione przez człowieka, szczególnie w środowiskach miejskich (budynki i ich sąsiedztwa, drogi i przydroża, tereny kolejowe, parkingi i place). Omówione zostaną właściwości roślin oraz ich zastosowanie, a także jako motywy przewijające się w literaturze i sztuce.
Wskazane zostaną również źródła, dostępne w bibliotekach, jak i internetowe, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę botaniczną.

 

 


Wykład odbędzie się online z wykorzystaniem programu Zoom.

Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:
1.    Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
2.    Słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa).

Termin: 25 listopada 2020 r. (środa)
Godzina: 12.00–13.00

Zapisy: Formularz zgłoszeniowy

Prowadząca: Lidia Zając – kustosz Działu Udostępniania w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogrodniczka amatorka, miłośniczka przyrody; szczególnym zainteresowaniem darzy rośliny dziko rosnące. Zwolenniczka ekologicznych ogrodów biodynamicznych. Z pasją śledzi zmieniające się podejście do miejskich przestrzeni zielonych.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.