12 listopada 2020 roku odbył się spacer edukacyjny live (na platformie ZOOM), który prowadzili Panowie Marcin Szymoniak (przewodnik, historyk sztuki) i Artur Karpacz (historyk sztuki).

Tematem przewodnim była historia, duchowość i dziedzictwo dominikanów. Uczestnicy spotkania (29 osób) poznali historię Zakonu Kaznodziejskiego, wkład dominikanów w rozwój średniowiecznych akademii oraz wzięli udział w zdalnym zwiedzaniu  Bazyliki Dominikanów pw. Świętej Trójcy w Krakowie.

ZDJĘCIA>>>

    

 

5 listopada 2020 roku Panowie Marcin Szymoniak i Artur Karpacz wzięli nas na spacer edukacyjny śladem franciszkanów w Krakowie. Spotkanie było prowadzone w czasie rzeczywistym online na platformie ZOOM

Niestety, z powodu pandemii nie uzyskaliśmy zgody na wejście do klasztornych ogrodów. Zwiedzanie ograniczyliśmy do wejścia do Bazyliki św. Franciszka z Asyżu.

Przewodnik, Pan Marcin Szymoniak w sposób ciekawy i niezwykle ekspresyjny opowiadał o historii zakonu i ludziach z nim związanych.

W spotkaniu udział wzięło 40 osób. 

ZDJĘCIA>>>

Ciekawą formą, którą zaproponowaliśmy uczestnikom projektu jest możliwość wzięcia udziału w planowanych spacerach edukacyjnych w czasie rzeczywistym. Spacery są organizowane w trybie mieszanym - zarówno zdalnym, jak i w terenie.

Część uczestników łączy się z prowadzącym on-line, wykorzystując platformę ZOOM. Inni, chętni do spotkań bezpośrednich, biorą udział w terenie. Wszyscy się widzą i słyszą. Na równych prawach biorą udział w wycieczce :)

Pan Marcin Szymoniak (historyk sztuki, przewodnik) oprowadził naszą grupę po Opactwie Tynieckim. W transmisji, od strony technicznej wspierał go Pan Artur Karpacz.

Obu Panom dziękujemy za bardzo interesującą prelekcję, stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas spaceru, dużo cierpliwości do nieprzewidzianych "niespodzianek technologicznych" (np. miejscowe braki zasięgu wi-fi).

ZDJĘCIA>>>